Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Ekim 2022 Cuma

İsviçre’de enerji tasarrufu ciddileşiyor

İsviçre’de hem kamu sektöründen hem de özel sektörden 180 şirket, olası elektrik kesintilerini önlemek için enerji kullanımını azaltmayı hedefleyen gönüllü bir Enerji Tasarrufu İttifakı oluşturdu. 

Elektrik Şebekesi Operatörü Swissgrid, İsviçrelilerin elektrik tüketiminin eylül ayında yüzde 13 azaldığını açıklamıştı. Yeni kurulan ittifak da, enerji tüketimini yüzde 15’e kadar azaltmayı hedefliyor. 

Hükûmet de enerji krizi karşısında önlemleri sıkılaştırıyor. Enerji Bakanı Simonetta Sommaruga, Şubat 2023’e kadar hidroelektrik kapasitesini genişletmeyi ve her biri 1.000 megavat kapasiteye sahip yedek enerji santralleri kurmayı hedeflendiklerini açıkladı.

İsviçre Federal Demir Yolları (SBB) da, enerji tasarrufu için ekim sonundan itibaren trenlerde sıcaklığı 22 dereceden 20 dereceye düşüreceğini ve trenlerin daha yavaş gideceğini açıkladı. Ayrıca, ülkedeki en büyük 30 istasyonda Noel ışıkları gibi dekoratif ışıklandırmaların kısılması planlanıyor. 

Geri Dön 21 Ekim 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN