Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Nisan 2024 Cumartesi

İsviçre'de domuz vebası alarmı

Kuzey İtalya'da ortaya çıkan domuz vebası, İsviçre'de de alarm seviyesini yükseltti.

Federal Gıda Güvenliği ve Veterinerlik Dairesi, hastalığın henüz İsviçre'de tespit edilmediğini, ancak ülkeye sıçramasının zaman meselesi olduğunu duyurdu. Afrika kökenli olduğu belirtilen virüs, yaban domuzları aracılığıyla sınırlar arası geçiş yapabiliyor. İsviçre yetkilileri, bu durumun ülkedeki yaban domuzu popülasyonu için ciddi bir tehdit oluşturduğunu vurguluyor.

İnsanlar için tehlike yok

Federal Gıda Güvenliği ve Veterinerlik Dairesi, virüsün insanlar için herhangi bir tehlike arz etmediğini açıklasa da, hayvanlar için öldürücü olabileceğini belirtti. Bu durum, özellikle yaban domuzları için ciddi sağlık riskleri oluşturuyor.

Kurum, yaban domuzlarının güvenliği için sığınaklar yapılmasını öneriyor. Bu sığınaklar, hastalığın daha fazla yayılmasını önlemek ve yaban domuzlarını korumak amacıyla tasarlanacak.

Geri Dön 20 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN