Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
05 Şubat 2023 Pazar

İsviçre’de bu hafta neler yaşandı?

İsviçre’de bu haftanın gündeminde göç ve göçmenler vardı. İşte bu hafta yaşananlar...

İsviçre’de bu hafta neler yaşandı?

2020 yılında Afganistan’dan 41 vize başvurusu gelirken, bu rakam 2022 yılının kasım ayında 1.683’e ulaştı. İsviçre’nin başvurulara yaklaşımı ise değişmedi; çoğunluğu reddediliyor. Göç Bakanlığı, geçtiğimiz yıl sadece 98 başvuruya onay verdi.

"Migros'ta yoğurdun fiyatı her yerde aynı"

Luzern kantonunda ise mültecilerin aldığı yardım tartışmalara neden oldu. Bu kantondaki mültecilerin, diğer kantonlara oranla daha az yardım parası aldığı ortaya çıktı. Luzern’deki mülteciler barınakta yaşıyorlarsa günlük 11,5 frank, evde yaşıyorlarsa 14,15 frank yardım alıyor. Bu yardım, Basel Stadt’takinin neredeyse yarısı. SRF’ye konuşan Frye, “Migros’ta yoğurdun fiyatı her yerde aynı” diyerek uygulamanın ayrımcı olduğuna dikkat çekti.

Basel’de ise pilot proje başlatıldı. Bu kapsamda 9 eczanede esrar satışı yasallaştı. Proje başarılı olursa ülke genelinde esrar yasallaşacak.

Geri Dön 05 Şubat 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN