Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Nisan 2024 Pazar

İsviçre'de bu hafta neler yaşandı?

İsviçre'nin gündeminde bu hafta; kaplan sivrisineği alarmı ve çığ felaketi vardı. İşte yaşananlar...

İsviçre'de bu hafta neler yaşandı?

İsviçre'nin ünlü turizm bölgesi Zermatt’ta meydana gelen çığ felaketinde üç kişi hayatını kaybetti. Pazartesi günü öğleden sonra gerçekleşen faciada, dün dördüncü kişi de yaralı olarak bulundu. Ayrıca olumsuz hava koşulları nedeniyle salı günü sabah saatlerinde bir helikopter kazası yaşandı. Combins bölgesinde yaşanan olayda, helikopterin irtifa kaybederek düştüğü, enkaza ulaşıldığı bildirildi.

Kaplan sivrisineği alarmı

Kuzeydoğu Avrupa'da son zamanlarda yayılan, zika ve dang virüsü taşıyabilen Asya kaplan sivrisinekleri, İsviçre'nin Zürih kentinde de tespit edildi. Oberwald bölgesinde görülen bu sivrisinek türü, sağlık yetkililerini harekete geçirdi. Ekim ayının sonuna kadar bölgede yapılacak araştırmalarla sivrisineklerin yayılımı incelenecek. Bölge sakinlerine, Asya kaplanı sivrisineklerinin hızla çoğalabileceği küçük su birikintilerinden uzak durmaları uyarısı yapıldı. Ayrıca, bahçelerde su birikebilecek sulama kapları, saksı ve vazoların düzenli olarak boşaltılması önerildi.

New York'a giden uçakta saldırı: Uçak Zürih'e döndü

İsviçre Havayolları'na ait bir uçakta, Zürih'ten New York'a seyahat ederken bir yolcu sinir krizi geçirdi, kabin ekibine saldırdı ve kokpite girmeye çalıştı. Uçaktan indirilen saldırgan hemen tutuklandı. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Geri Dön 07 Nisan 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN