Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Şubat 2024 Pazar

İsviçre'de bu hafta neler yaşandı?

İsviçre'nin gündeminde bu hafta; artan göç, hatalı radar cihazının 7 binden fazla sürücüye hatalı ceza kesmesi ve askeriyedeki uyuz salgını vardı. İşte yaşananlar...

İsviçre'de bu hafta neler yaşandı?

İsviçre’nin St. Gallen Kantonu’ndaki askeri bir kışlada uyuz salgının başladığı duyuruldu. Genelkurmay tarafından yapılan açıklamada, salgının çok sayıda askere bulaştığı doğrulandı. En az 20 askerin görevine geçici olarak ara verdiği tedavi altında olduğu belirtildi. Akarların neden olduğu salgının, ten teması ve kıyafetler üzerinden yayıldığı açıklandı.

Radarda yazılım hatası

Bern Kantonu’nda bir radar cihazındaki yazılım hatası nedeniyle binlerce sürücüye hatalı ceza kesildiği duyuruldu. Kanton polisi, 7 binden fazla sürücüye kesilen para cezalarının iade edildiğini açıkladı.

Otomatik sistemle bir ayda 17 bin kişiye ceza

Zürih şehir polisi 8 Ocak 2024 tarihinden itibaren otomatik geçiş kontrol sistemi devreye soktu. Sistem sayesinde, ilk ay içerisinde kurallara uymayan 17 bin 310 sürücüye her biri için 100 İsviçre frangı tutarında ceza uygulandı.

Turizmde pandemi öncesine dönüş

İsviçre’de turizm sektörü, 2023 yılı itibarıyla neredeyse pandemi öncesi seviyelerine geri döndü. Zürih Turizm Dairesi tarafından yapılan açıklamaya göre, 2023'te kenti 7 milyon turist ziyaret etti. 2022’ye nazaran turist sayısının yaklaşık yüzde 20 arttığı, rakamların pandemi öncesine dönmeye başladığı duyuruldu. Zürih Turizm Müdürü Thomas Wüthrich, "Bu kadar güçlü bir toparlanma beklemiyorduk. Biz de şaşkınlık içerisindeyiz" dedi. 

Net göç rakamları yüzde 11,8 arttı

Federal hükûmet, net göç rakamlarının 2023 yılında bir önceki yıla göre yüzde 11,8 artığını duyurdu. İsviçre Göç Dairesi (SEM), geçtiğimiz yıl ülkeye yaklaşık 181 binden fazla kişinin göç ettiğini, bu kişilerin yüzde 70’inden fazlasının Avrupa Birliği vatandaşları olduğunu bildirdi. Üçüncü ülkelerden ise 51 bin kişinin geldiği açıklandı. 75 binden fazla kişinin de İsviçre’den ayrılarak yurt dışına göç ettiğini bildirdi.

Geri Dön 25 Şubat 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN