Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Ocak 2024 Pazar

İsviçre'de bu hafta neler yaşandı?

İsviçre'nin gündeminde bu hafta; emeklilik yaşı tartışmaları ve belediyelerin tacize karşı başlattığı proje vardı. İşte yaşananlar...

İsviçre'de bu hafta neler yaşandı?

İsviçre'de 7 Şubat Çarşamba günü, ülke genelinde alarm sistemleri test edilecek. Saat 13.30'da her yerde sirenler çalacak.

Patronlar emeklilik yaşının yükseltilmesini istiyor

İsviçre’de İşverenler Birliği Başkanı Severin Moser, ülkede emeklilik yaşının yükseltilmesi çağrısında bulundu. Moser, SRF’ye verdiği demeçte, "65 yaş ve üzerindekilerin çoğu çalışmak istiyor" diye konuştu. Moser, emeklilik yaşının artan yaşam süresine göre yükseltilmesi gerektiğini savundu.

İsviçre’de Federal İstatistik Dairesi (BfS) tarafından yapılan bir araştırma, pandemi nedeniyle düşüşe geçen ortalama yaşam süresinin yeniden yükselmeye başladığını ortaya koydu. Ortalama yaşam süresi kadınlarda 85,7, erkeklerde ise 81,6’ya kadar yükseldi.

İsviçreli bilim insanları stresi yok eden ilaç geliştirdi

İsviçreli bilim insanları, stresi büyük ölçüde engelleyen ve depresyon, obezite, kalp hastalıkları gibi rahatsızlıkla mücadelede etkili olabilecek bir ilaç geliştirdiklerini duyurdu. Hapa ilişkin deney ve araştırmaların devam edeceği, gerekli onaylar alınırsa, ilacın raflarda birkaç yıl sonra yer alabileceği tahmin ediliyor.

Alkoliklerin elinden köpekleri alınıyor

Zürih İdari Mahkemesi, emsal bir karara imza atarak, alkol bağımlısı olduğunu kanıtlanmış bir kişinin köpeğini elinden aldı. Mahkeme, kadının alkol bağımlılığı nedeniyle köpeğine yönelik sorumlulukları yerine getiremediğine, durumun hayvan haklarına aykırı olduğuna hükmetti.

Belediyeler tacize karşı harekete geçiyor

Zürih ve Bern’den sonra Luzern Belediyesi de cinsel taciz olaylarının bildirilebileceği çevrimiçi bir platform kurdu. Belediye yetkilileri, cinsel taciz ve eşcinsellere yönelik nefret söylemi, ayrımcılık gibi şikayetlerin platform üzerinden anonim bir şekilde paylaşılabileceğini bildirdi. Projenin adı 'Luzern İzliyor' olarak tanıtıldı.

Geri Dön 28 Ocak 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN