Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
05 Kasım 2023 Pazar

İsviçre'de bu hafta neler yaşandı?

İsviçre'nin gündeminde bu hafta; öğrencileriyle cinsel ilişkiye giren öğretmen, sahte polis operasyonu ve kendini gösteren kış vardı. İşte yaşananlar...

İsviçre'de bu hafta neler yaşandı?

Neuchatel kentinde, reşit olan öğrencileriyle cinsel ilişkiye girdiği ortaya çıkan lise öğretmeni açığa alındı. Neuchatel kantonu, soruşturma devam ettiği gerekçesiyle ileri bir yorum yapmayacaklarını söyledi. Bununla birlikte, bu gibi olayların son yıllarda arttığına dikkat çekildi ve Cenevre’de benzeri 3 olayın yaşandığı hatırlatıldı.

Zürih’te sahte polislere baskın

Zürih'te kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılara baskın düzenlendi. Operasyonda üç kişinin tutuklandığı duyuruldu. Kendilerini polis olarak tanıtan zanlıların, mağdurların şüphesi üzerine polis birimlerine haber vererek yakalanmaları sağlandığı bildirildi. İtalyan ve Sırp uyruklu dolandırıcıların hedefinde emekliler olduğu ifade edildi. 

Cep telefonu sperm kalitesini bozuyor

İsviçre Kamu Sağlığı Enstitüsü ve Cenevre Üniversitesi tarafından yapılan ortak bir araştırma, cep telefonlarının sperm kalitesini bozduğunu ortaya koydu. Telefonunu günde 20 defadan fazla kullanan erkeklerin sperm sayısının, günde 5 kez telefon kullananlara kıyasla yüzde 20 oranında daha az olduğu belirtildi.

Kamu yayıncılığı vergisinden muaf tutulan hanelere denetim

Evlerinde radyo, televizyon, cep telefonu, internet ve tablet kullanmadığını söyleyerek kamu yayıncılığı vergisinden muaf olanlara ev denetimi yapıldı. Bu cihazları kullanmadığını beyan eden iki hanede cep telefonu ve telekom abonelikleri tespit edildi.

İsviçre'de, tüm haneler yılda 335 frank kamu yayıncılığı vergisi ödüyor. Sosyal yardımlarla geçinenler, evlerinde tv, cep telefonu, bilgisiyar, internet, radyo bulunmayanlar, diplomatlar ve işitme ve görme engelli bireylerin bulunduğu haneler söz konusu vergiden muaf tutuluyor.

Kara kış geldi

İsviçre’de çok sayıda bölgede kara kış başladı. En yoğun yağışın doğu bölgelerde görüldüğü belirtildi, kar kalınlığının bazı yerlerde 25 santimetreye kadar yükseldiği belirtildi. 

Geri Dön 05 Kasım 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN