Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Temmuz 2023 Pazar

İsviçre'de bu hafta neler yaşandı?

İsviçre'nin gündeminde bu hafta kuzeybatı bölgesinde çıkan fırtına vardı. İşte bu hafta yaşananlar...

İsviçre'de bu hafta neler yaşandı?

İsviçre'nin kuzeybatı bölgesinde fırtına etkili oldu. Fırtınada 50 yaşındaki bir kişi öldü. 15 kişi ise yaralandı. Bunun yanısıra ekonomi de konuşulanlar arasındaydı.

10 grama kadar esrara el konulamayacak

İsviçre’de Federal Mahkeme, kişisel kullanıma yönelik 10 grama kadar esrara el konulamayacağını hükmetti. İsviçre’de küçük miktarlarda esrar satın almak yasal, ancak kullanmak yasa dışı.

Fırtına: 1 ölü, 15 yaralı

İsviçre’nin kuzeybatısındaki La Chaux-de-Fonds bölgesinde pazartesi akşamı etkili olan şiddetli fırtınada 50 yaşındaki bir kişi hayatını kaybetti, 15 kişi yaralandı. 

Halkın yarısından fazlası hükûmetten memnun

Son anketler, İsviçre halkının yüzde 54’ünün hükûmetten memnun olduğunu ortaya koydu. Parlamentonun çalışmalarından memnun olanların oranı ise 2 puan düşerek yüzde 48’e geriledi. ‘Tamedia’ medya grubu ve ’20 Minuten’ gazetesi tarafından yaklaşık 25 bin kişi arasında yapılan ankete göre, hükûmetten memnuniyet, şubat ayına kıyasla yüzde 1 düşerek yüzde 54’e indi.

Her dört kişiden biri ek iş yapıyor

Yapılan son ankete göre; İsviçre'de her dört kişiden biri, artan hayat pahalılığı nedeniyle ek iş yapıyor. NZZ am Sonntag adına yapılan göre; ek iş yapma eğilimi, enflasyonun yaşam maliyetini artırması nedeniyle ortaya çıkıyor. Anket sonuçlarını değerlendiren uzmanlar, korona pandemisinin sona ermesinden bu yana ek gelir arayışına yönelik eğilimin, finansal belirsizlik ile birlikte genel olarak arttığı görüşünde.

Geri Dön 30 Temmuz 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN