Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
02 Temmuz 2023 Pazar

İsviçre’de bu hafta neler yaşandı?

İsviçre'nin gündeminde bu hafta havalimanı grevi ve Rusya'ya yeni yaptırımlar vardı. İşte bu hafta yaşananlar...

İsviçre’de bu hafta neler yaşandı?

Cenevre Havalimanı’nın pasaport kontrol ve güvenlik görevlileri, işverenlerle ücret konusundaki anlaşmazlıklar nedeniyle 30 Haziran Cuma sabahı itibarıyla greve gitti. Grev, cumartesi akşamına kadar sürdü.

İsviçre'nin Zürih Üniversitesi'nde yapılan araştırmaya göre; yapay zeka, demokrasileri tehdit edebilecek kadar güçlü bir dezenformasyon yeteneğine sahip. Araştırmacılar, katılımcılara, iklim değişikliği, korona salgını, düz dünya teorisi gibi birçok konuda komplo teorilerine ilişkin, insanlar tarafından yazılan ve yapay zeka botu ChatGPT tarafından oluşturulan tweetleri okuttu. Katılımcılar, yapay zeka tarafından yazılan tweetlere inanmaya daha meyilliydi. Yapay zekanın yazdığı tweetlerin, içerik doğru olmasa da, daha ikna edici ve daha kolay anlaşılır olduğu tespit edildi.

İsviçre, Rusya’ya uyguladığı yaptırımları, Avrupa Birliği’nin son hazırladığı yaptırım paketiyle uyumlu biçimde genişletti.  Finansal kısıtlamalar ve seyahat yasağı, yaklaşık 100 Rus kişi ve kuruluşu da içine alacak şekilde genişletildi. 

Araştırmaya göre süper zenginler, paralarını yatırmak için en çok İsviçre’ye güveniyor. İsviçre bankalarında, yabancı ülkelerin vatandaşlarına ait toplam 2,4 trilyon dolar servet bulunuyor. Rapora göre, ’sınır ötesi bankacılık’, küresel enflasyon, ekonomik ve siyasi belirsizlikler nedeniyle yükselişe geçti. Geçtiğimiz yıl, dünya çapında toplam 22 trilyon dolarlık servet, uluslararası bankalarda tutuldu. 

Geri Dön 02 Temmuz 2023 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN