Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Şubat 2024 Cuma

İsviçre’de ‘Almanya modeli’ tartışılıyor

İsviçre Halk Partisi (SVP), ülkedeki sığınmacılara, Almanya’daki gibi nakit para yerine ödeme kartı verilmesini önerdi.

SVP, Alman modelinin ilk olarak Basel ve St. Gallen kantonlarında uygulanmasını gündeme getirdi. Parti sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, "Sığınmacılar İsviçre’den aldıkları yardımları, ülkelerine, insan tacirlerine havale ediyorlar. Kartlı sisteme geçilirse, yasa dışı göç engellenerek, paranın ülkemizde kalmasını sağlayabiliriz“ denildi.

İsviçreli liberaller de SVP’nin önerisine destek verdi. FDP Ulusal Meclis üyesi Christian Wasserfallen, “İncelenmeye değer bir öneri” ifadelerini kullandı. 

Ancak Sol Parti önerinin ayrımcılığı artıracağını savunarak, “SVP’nin sığınmacıları taciz etme girişimine sonuna kadar karşıyız” denildi. 

Federal hükûmet de sığınmacılara yönelik Almanya modelini incelediğini doğruladı. Ancak sivil toplum kuruluşu Caritas’ın araştırmalarına göre, İsviçre’de sığınmacılara sağlanan sosyal yardımların biriktirilmesinin neredeyse imkânsız olduğu, gıda barınma gibi temel ihtiyaçlara yeterli olduğu ortaya çıktı.

Geri Dön 09 Şubat 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN