Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Ocak 2024 Cuma

İsviçre pasaportu, en güçlü 5’inci pasaport

Uluslararası seyahat özgürlüklerine ilişkin yayımlanan Henley Pasaport Endeksi’ne göre İsviçre pasaportu dünyanın en güçlü beşinci pasaportu.

Raporda, listenin ilk sırasında, 194 ülkeye vizesiz giriş hakkı sağlayan Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve Singapur pasaportları yer alıyor. 

Endeksin ikinci sırasında Finlandiya, İsveç ve Güney Kore bulunurken, Danimarka, İrlanda ve Avusturya üçüncü sırada, Belçika İngiltere, Lüksemburg, Norveç ve Portekiz dördüncü sırada yer alıyor.

İsviçre pasaportu, Yunanistan ve Malta ile birlikte endeksin beşinci sırasında bulunurken, 190 ülkeye vizesiz giriş hakkı sağlıyor.

Seyahat uzmanları son beş yıldır uluslararası endekslerde Asya ülkeleri pasaportlarının zirveye oynadığına, seyahat özgürlükleri bakımından önemli bir gelişme kaydettiklerine dikkat çekiyor.

Geri Dön 12 Ocak 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN