Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Haziran 2024 Salı

İsviçre Ordusu NATO tatbikatında

İsviçre Ordusu, 3-13 Haziran 2024 tarihleri arasında Almanya'nın Schleswig kentinde düzenlenen NATO Tiger Meet tatbikatına katılıyor.

İsviçre Ordusu NATO tatbikatında

İsviçre Hava Kuvvetleri, F/A-18 tipi dört uçakla tatbikata katılıyor. Pilotlar, uluslararası hava savunma konusundaki bilgi ve becerilerini geliştirme fırsatı bulacak. Tatbikat, birleşik hava harekatlarının planlanması ve yürütülmesi ile çeşitli hava savaş araçlarının entegrasyonunu içeriyor. İsviçre'den toplam 50 askeri personel Almanya'ya giderken, tatbikata 10 ülkeden 50'den fazla savaş uçağı, 10 helikopter ve 1.500 personel katılıyor.

NATO ve Barış için Ortaklık (PfP) programına üye olan İsviçre, bu tatbikata katılma hakkına sahip. İsviçre Hava Kuvvetleri'nin 11. Filosu, 1981'den beri Tiger-Association üyesi olup 2004'ten beri Tiger Meet'e katılıyor.

İsviçre'deki sınırlı eğitim alanları, irtifa ve hız sınırları, uçuş saatleri kısıtlamaları, sivil hava trafiği ve nüfus yoğunluğu gibi faktörler nedeniyle, uluslararası tatbikatlar İsviçre'nin hava kuvvetleri eğitiminde önemli bir rol oynuyor. Bu tatbikatlar, İsviçre'nin uluslararası standartlarda tam eğitim yapabilmesine olanak tanıyor.

Tiger Meet tatbikatı, Avrupa'nın en büyük hava operasyonları tatbikatlarından biri ve her yıl farklı bir ülkede gerçekleştiriliyor.

Geri Dön 04 Haziran 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN