Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
07 Mart 2023 Salı

İsviçre Merkez Bankası, 2022’de 132,5 milyar frank zarar açıkladı

İsviçre Merkez Bankası (SNB), 2022’de 132,5 milyar frank (141,5 milyar dolar) zarar ettiğini açıkladı. Bu, Merkez Bankası’nın 115 yıllık tarihindeki en büyük kayıp. 

2022’deki zararın çoğunun, tahviller ve borsada yaşanan düşüşler nedeniyle bankanın döviz yatırımlarının değer kaybetmesinden kaynaklandığı belirtildi. İsviçre frangının değer kazanması da, yabancı yatırımlardan elde edilen gelirin düşmesine sebep olduğu için bankayı zarar ettirdi. 

Para politikası planlarına dair bir sonraki açıklamayı 23 Mart’ta yapacak olan SNB, rekor zararın gelecek politikalarını nasıl etkileyeceği konusunda yorum yapmaktan kaçındı. 

Banka, büyük kayıplara rağmen şu anda 66 milyar frank özsermayeye sahip.

Geri Dön 07 Mart 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN