Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
20 Şubat 2023 Pazartesi

İsviçre, kongre baskınında zarar gören antika saatin onarılmasına yardım edecek

İsviçre hükûmeti, lüks saat üreticisi Audemars Piguet ile birlikte, Brezilya’daki kongre baskını sırasında zarar gören 17’nci yüzyılda üretilmiş antika saatin onarılmasına yardım edecek.

Söz konusu saat Fransız Kralı Balthasar Martinot için üretilen iki modelden biri. Daha küçük olan diğer model Versay Sarayı’nda bulunuyor. Brezilya’daki saat ise Fransız sarayının Portekiz kralına 1808 yılında verdiği bir hediyeydi. Portekiz kralı bu saati daha sonra Brezilya’ya götürmüştü. 8 Ocak'ta, seçimi kaybeden Jair Bolsonaro'nun destekçileri bir darbe girişiminde bulundu. Girişim esnasında kongre binası da basıldı. Baskında tarihi saat de büyük hasar gördü.

İsviçre devlet radyosu RTS’de yer alan habere göre; Brezilya Kültür Bakanlığından yapılan açıklamada, İsviçre’nin bu saat onarmaya yardım edeceği ifade edildi. İsviçre’nin Brezilya’daki Büyükelçisi Pietro Lazzeri de RTS’ye yaptığı açıklamada restorasyonun Audemars Piguet ile birlikte üstelenileceğini söyledi. 

Geri Dön 20 Şubat 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN