Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
16 Ağustos 2023 Çarşamba

İsviçre kişi başına servet sıralamasında birinci: 685 bin dolar

 İsviçre, kişi başına düşen servet sıralamasında, kişi başı ortalama 685 bin dolarla birinci sırada yer aldı. 

İsviçreli Credit Suisse bankası tarafından yayınlanan Küresel Servet Raporu’na göre, küresel hanehalkı serveti, 2022 yılında 2008 mali krizinden bu yana ilk defa yıl düştü.

Credit Suisse raporuna göre, dünya çapındaki toplam servet, 2022 yılında bir önceki yıla göre yüzde 2,4 azalarak 454,4 trilyon dolara geriledi. Nakit para, hisse, tahvil gibi finansal varlıkların hepsi değer kaybederken, gayrimenkul, yüksek faizlere rağmen değerini korudu. 

Kişi başına düşen servet, bir önceki seneye göre yüzde 3,6 düşerek dünya genelinde ortalama 84 bin 718 dolar oldu. İsviçre, yetişkin başına düşen servet açısından, kişi başına 685 bin 230 dolarla birinci sırada yer aldı. İsviçre’yi, ABD, Hong Kong, Avusturalya, ve Danimarka izledi.

Ekonomistler, servetteki düşüşün önümüzdeki yıllarda hızla tersine dönmesini bekliyor. Önümüzdeki beş yıl içinde dünyadaki toplam servetin ortalama yüzde 38 artarak 629 trilyon dolara çıkacağı, dünyadaki milyoner sayısının ise 86 milyona ulaşacağı öngörülüyor.

Geri Dön 16 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN