Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
09 Ekim 2023 Pazartesi

İsviçre-İsrail maçı ertelendi

Filistin-İsrail arasında başlayan çatışmalar sonrası, EURO 2024 elemeleri kapsamında oynanacak olan İsviçre-İsrail maçı ertelendi.

Filistin ile İsrail arasında başlayan çatışmalar, spor dünyasını da etkiledi. Özellikle futbol ve basketbolda birçok İsrail takımının Avrupa'da mücadele etmesi nedeniyle spor karşılaşmaları büyük ölçüde aksadı.

Bu krizden ilk etkilenen etkinlik, EURO 2024 elemeleri kapsamında planlanan İsviçre ile İsrail arasındaki karşılaşma oldu. Maç, güvenlik endişeleri nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. İsrail'de Maccabi Haifa ve Maccabi Tel Aviv gibi futbol takımları da Avrupa Ligi ve Konferans Ligi'nde mücadele ediyorlar.

Basketbolda da durum benzer. Euroleague'de Maccabi Tel Aviv, Euro Cup'ta Hapoel Tel Aviv, FIBA Şampiyonlar Ligi'nde ise Hapoel Holon ve Hapoel Jerusalem gibi İsrail takımları yer alıyor.

Kriz sonrası İsrail Hükûmeti savaş ilan ettiğinden, spor müsabakaları tümüyle durduruldu. Bu nedenle İsrail futbol ve basketbol takımlarının, güvenlik sağlanana kadar kendi topraklarında müsabakalara çıkması mümkün görünmüyor. Bu takımlar için iki seçenek var; ya organizasyonlardan çekilme ya da karşılaşmalarını başka ülkelerde oynama zorunluluğu.

Benzer şekilde, Rusya'nın Ukrayna'ya müdahalesinin ardından Ukrayna'da spor etkinlikleri durdurulmuş ve ligler tescil edilmişti. Ukrayna takımları, 2022 Şubat'ındaki krizden bu yana Avrupa maçlarını başka ülkelerde oynamak zorunda kaldı.

Geri Dön 09 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN