Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Aralık 2022 Cumartesi

İsviçre ile Rusya arasında güçlü ticari bağlar sürüyor

İsviçre, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Rusya’ya uyguladığı yaptırımlara rağmen, ülkeyle güçlü ticari ilişkisini de sürdürüyor.

Tages Anzeiger gazetesinin İsviçreli gümrük yetkililerinin verilerine dayanarak hazırladığı rapora göre, savaşın başından bu yana Rusya’ya ihracatlar yüzde 19, Rusya’dan ithalatlar ise yüzde 54 arttı.

İsviçre’nin Rusya’dan ithal ettiği ürünlerin başında altın geliyor. İsviçre, Ağustos ayında, Rusya ile altın ticaretinin yasaklanmasına ilişkin AB yaptırımlarını kabul etmişti. Ancak sadece kasım ayında Rusya’dan 344 milyon frank değerinde altın ithal edildiği tespit edildi. 

İsviçre, Rus güçlerinin saldırıları nedeniyle enerji altyapısı büyük ölçüde hasar gören Ukrayna’ya sağladığı 100 milyon frank bütçeli destek paketi çerçevesinde bugün Ukrayna’ya 40 ısıtıcı ve 40 jeneratör yolladı. 

Geri Dön 24 Aralık 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN