Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Nisan 2023 Cumartesi

İsviçre halkı, sürdürülebilir enerjiye geçişi oylayacak

İsviçre halkı, 2050’ye kadar ‘iklim nötr’ olma hedefi çerçevesinde iklim dostu enerjilere geçişi öngören yeni iklim yasasını oylamak için referanduma gidecek.

İsviçre’de 2050 yılına kadar sera gazı emisyonlarının tamamen sona erdirilmesi ve fosil yakıtların yasaklanması gündemdeydi. Yasa onaylanırsa, gazlı ve mazotlu ısıtma sistemlerinin iklim dostu sistemlerle değiştirilmesi için hane ve işletmelere mali teşvikler sağlanacak. 

Ancak İsviçre Halk Partisi, fosil yakıtların yasaklanmasının ekonomiye büyük hasar vereceğini savunarak, fosil yakıtların tamamen yasaklanmasına karşı çıkan, ancak doğal gazlı veya mazotlu ısıtma sistemlerinin daha iklim dostu sistemlerle değiştirilmesini teşvik etmek için hanelere ve işletmelere mali destek vermeyi öngören bir karşı yasa tasarısı hazırladı.

Tasarı, 18 Haziran’da düzenlenecek referandumda oylanacak. Onaylanırsa, fosil yakıtlar yasaklanmayacak, ancak fosil yakıt kullanan ısıtma sistemlerinin sürdürülebilir sistemlerle değiştirilmesi için uzun vadede teşvikler sağlanacak. 

Geri Dön 15 Nisan 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN