Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Mayıs 2024 Salı

İsviçre göçün kısıtlanması için referanduma gidecek

İsviçre'de iktidardaki sağ popülist İsviçre Halk Partisi (SVP), ülkede göçün sınırlandırılması amacıyla referandum düzenlemeye hazırlanıyor.

Parti, 2050 yılına kadar nüfusun 10 milyona ulaşmasını engellemek için bu adımı atmanın zorunlu olduğunu savunuyor. Bu kapsamda, Federal Başbakanlık'a 114 binden fazla imza teslim edildi. SVP Genel Başkanı Marcel Dettling, göçmen sayısının artışına dikkat çekerek, "Bu gelenler doğru kişiler değil" ifadesini kullandı ve artan şiddet, suç ve kira oranlarını bu adımın gerekçesi olarak gösterdi.

Parti, yapılan resmi açıklamada, bu girişimin İsviçre'nin yüksek yaşam kalitesini, refahını ve çocukların özgür geleceğini korumak için acil bir adım olduğunu belirtti. Eğer referandumda göçü kısıtlamaya yönelik bir karar çıkarsa ve nüfus 2050'den önce 9.5 milyonu aşarsa, hükûmetin ve parlamentonun iltica ve aile birleşimi ile ilgili tedbirler alması veya Schengen anlaşmalarını sonlandırması bekleniyor.

İsviçre'de bir halk referandumu düzenlenebilmesi için 18 ay içinde en az 100 bin geçerli imza toplanması gerekiyor. Federal İstatistik Dairesi'nin 2022 yılı verilerine göre, İsviçre nüfusu 8 milyon 82 bine ulaşmış ve her dört kişiden biri göçmen kökenli olarak tespit edilmişti.

Geri Dön 07 Mayıs 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN