Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
01 Mayıs 2023 Pazartesi

İstifa etmek zorunda kaldığı göreve seçildi

Politikacı Pierre Maudet, üç yıl önce istifa etmek zorunda kaldığı aynı yürütme organına seçildi. 

Pazar günü yapılan ikinci tur oylamasında altıncı sıraya yerleşen Maudet, hükûmetin yedi üyesi arasına seçildi. Böylece kanton hükûmetinde ağırlık sağa kaymış oldu.

Kanton hükûmetindeki görevi boyunca ‘yasadışı avantajlar’ kabul ettiği suçlamalarıyla çalkalanan Maudet'in politik kariyeri skandallarla dolu. 2021 yılında kanton mahkemesi, Maudet'in kanton hükûmetinde görev yaptığı sürede, Birleşik Arap Emirlikleri kraliyet ailesi tarafından finanse edilen Abu Dabi seyahati için ‘haksız maddi avantajlar kabul ettiğine’ karar verdi. Bir yıl sonra temyiz mahkemesi tarafından beraat ettirilse de, bu karar Ekim 2022'de Federal Mahkeme tarafından bozuldu ve dolayısıyla yeni bir yargılamaya girmesi gerekiyor.

Maudet ise yaptığı açıklamada; halkın verdiği ‘ikinci şansın’, onu 'yenilenmiş güveni' hak etmek için zorladığının farkında olduğunu söyledi.

Geri Dön 01 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN