Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
11 Ocak 2023 Çarşamba

İşsizlik 20 yılın en düşük seviyesine indi ama...

İsviçre'de işsizlik oranı 2,2'ye geriledi. Bu, son 20 yılın en düşük seviyesi. Fakat ülkedeki kalifiye işçi açığı da tarihin en yüksek noktasına ulaştı.

Ekonomi Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre, İsviçre’de işsizlik oranı 2022’de yüzde 2.2’ye düşerek son 20 yılın en düşük seviyesine indi. Ancak, insan kaynakları şirketi Adecco ve Zürih Üniversitesi’nin verilerine göre, İsviçre’de kalifiye işçi açığı da ülke tarihinin en yüksek seviyesinde. Sendikalar, bunun sebebinin enflasyonun altında kalan maaş artışları olduğunu savunuyor.

Ticaret Sendikaları Federasyonu, tam zamanlı çalışan herkes için asgari ücretin aylık 4.500 frank’a çıkarılması talebinde bulundu. 2022’de asgari ücret aylık ortalama 3.860 frank civarındaydı.

Geri Dön 11 Ocak 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN