Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Mayıs 2023 Salı

İnsan kaçakçılığı kurbanlarının sayısı artıyor

İsviçre’de 2022 yılında 375 göçmenin insan kaçakçılığı mağduru olduğu tespit edildi. Bu sayı, 2021 yılında 289’du.

2022 yılında 822 kişi, göçmen kadınlar ve insan kaçakçılığı mağdurlarına yardım eden Zürih merkezli sivil toplum kuruluşu FIZ’e yardım için başvuruda bulundu. Bu kişilerin 375’inin insan kaçakçılığı kurbanları olduğu tespit edildi. 

Mağdurların büyük bölümünün kadın olduğu, yaklaşık yüzde 35’inin seks işçisi, yüzde 25’inin ise aile içi şiddet kurbanı olduğu belirtildi. 

Sivil toplum kuruluşu, Schengen bölgesini, ‘üçüncü ülkelerden yasal olarak göç etmenin imkansız olduğu’ bir ‘kale’ olarak niteleyerek, Avrupa Birliğinin göç yasalarını eleştirdi. 

İnsanların yasa dışı yollarla göç etmek zorunda kalmasının onları sömürü ve kaçakçılığa karşı daha savunmasız bir konuma getirdiğini vurgulayan grup, ayrıca İsviçre yasalarının göçmen aile içi şiddet kurbanlarını yeterince korumadığını dile getirdi: İsviçre’de evlilik yoluyla göç etmiş olan kişilerin ikamet izninin devam etmesi için genellikle eşiyle beraber olmayı sürdürmesi gerekiyor, ve bu durum eşinden şiddet gören kişileri de kapsıyor.

Geri Dön 16 Mayıs 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN