Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Mayıs 2024 Salı

İlaç devinde skandal: Onlarca işçi kanserojen gaza maruz kaldı

İsviçre'nin ilaç devi Roche'un iki tesisinde, en az 57 çalışanın kanserojen özellikteki bir gazla (etilen oksit) doğrudan temas ettiği tespit edildi.

İsviçre'nin ilaç devi Roche'de kanser skandalı ortaya çıktı. 2023 yılında Roche'un Basel ve Kaiseraugst tesislerinde çalışan en az 57 kişinin, kanser hastalıklarına neden olan bir gazla doğrudan temas ettiği tespit edildi. Şirket, diğer çalışanların da bu gazla temas edip etmediğinin araştırıldığını doğrularken, sağlık riskinin yüksek olmadığını ileri sürdü.

Sağlık uzmanları, söz konusu gazın etilen oksit olduğunu ve bu gaza maruz kalan kişilerin kanser gibi hastalıklara yakalanma riskinin daha yüksek olduğunu belirtti. Etilen oksit, ilaç sektöründe sağlık malzemelerini sterilize etmek için kullanılıyor ve zehirli, yanıcı bir gazdır.

Soruşturmada, işçilerin gazı hatalı paketleme nedeniyle soluduğu ortaya çıktı. Şirket, olayın çalışanlar ve çevre için bir risk yaratmayacağını savundu.

Geri Dön 28 Mayıs 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN