Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Mayıs 2023 Çarşamba

İklim aktivistleri, Cenevre Havalimanında özel jetleri protesto etti

100’den fazla çevreci aktivist, Avrupa'nın en büyük özel jet fuarı kapsamında özel jetlerin sergilendiği Cenevre Havalimanı’nda protesto eylemi düzenledi. Protestocular, özel uçakların yasaklanması çağrısında bulundu. 

Greenpeace tarafından yaptırılan bir rapora göre, 2022'de İsviçre'de toplam 35.269 özel jet uçuşu, yani günde neredeyse 100 uçuş kaydedildi. 8,7 milyon nüfusa sahip olan İsviçre, 2022'de 1 milyon kişi başına 4 bin 54 uçuşla Malta'nın ardından ikinci sırada yer aldı. 

Özel uçuşların çevreyi kirletme seviyesinin yolcu uçaklarından 5 ila 14 kat, trenlerden 50 kat daha fazla olduğuna dikkat çeken protestocular, ‘Özel jetleri yasaklamanın zamanı geldi’ dedi. 

Protesto nedeniyle Cenevre Havalimanında hava trafiği bir saatliğine durduruldu, protestoculardan bazılarının kendilerini özel jetlere bağladığı gözlemlendi. Cenevre polisinin olaya hızla müdahale etmesinin ardından hava trafiği normale döndü. Yaklaşık 80 protestocu gözaltına alındı.

Geri Dön 24 Mayıs 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN