Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
27 Mart 2023 Pazartesi

ICAN'dan Rusya'ya 'nükleer silah' uyarısı

Cenevre merkezli ICAN adlı sivil toplum kuruluşu, Rusya'nın Belarus'a nükleer silah konuşlandırılmasına ilişkin anlaşmaya varmasına tepki gösterdi. Kuruluş, bu hamlenin riski artırdığı kanaatinde.

İsviçre’de Cenevre merkezli Nükleer Silahları Ortadan Kaldırmaya Yönelik Uluslararası Kampanya (ICAN) adlı sivil toplum kuruluşu, Rusya’nın Belarus’a nükleer silah konuşlandırma anlaşmasını ‘son derece tehlikeli’ olarak değerlendirdi. ICAN’a göre bu hamle, nükleer silah gibi kitle imha silahlarının kullanılma olasılığını artırıyor. Ukrayna savaşı bağlamında konuşan örgüt, “Bu hamle karar vermeyi zorlaştırıyor. Yanlış hesaplama, yanlış iletişim ve potansiyel bir yıkıcı kaza riskini artıyor” açıklamasında bulundu.

ICAN, Birleşmiş Milletler Nükleer Silahların Yasaklanması Anlaşmasını (TPNW) destekliyor. Anlaşmaya Rusya ve Belarus henüz imza atmadı. İsviçre de bu anlaşmanın bir tarafı değil. Yakın zamanda tutumlarını gözden geçireceklerini açıkladılar. Öte yandan; ABD’nin nükleer üslerine sahip ülkeler olan Almanya, Belçika, İtalya, Hollanda ve Türkiye de bu anlaşmanın bir imzacısı değil.

Geri Dön 27 Mart 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN