Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Mayıs 2023 Cuma

Homofobik saldırılar bir yılda yüzde 50 arttı

İsviçre’de eşcinsel ve transseksüel insanlara yönelik saldırılar, 2022 yılında bir önceki yıla göre yüzde 50 artarak kayıtlara geçen en yüksek seviyeye ulaştı. Uzmanlar, nefret suçlarındaki artışta politikacıların da suçu olduğunu düşünüyor. 

2022 yılında işlenen homofobik suçların sayısı, 2020’ye göre ikiye katlanarak 134’e ulaştı. Saldırıların yüzde 80’inin sözlü hakaret ve taciz, beşte birinin fiziksel saldırı olduğu; çoğunlukla sokak ortası, tramvay durağı, ya da toplu taşıma araçları gibi kamuya açık yerlerde gerçekleştirildiği kaydedildi. Uzmanlar, gerçek sayının, yetkililere bildirilenden çok daha yüksek olduğunu görüşünde.

Trans Hakları Örgütü yöneticisi Alecs Recher, özellikle transseksüel bireylere yönelik saldırıların orantısız şekilde arttığına dikkat çekti. Trans bireylere yönelik şiddetten politikacıları sorumlu tutan Recher, Federal Konsey eski üyesi Ueli Maurer’i örnek gösterdi. Maurer, istifasını açıkladığı zaman yerine bir kadının gelip gelmeyeceği sorusuna, trans biri gelmediği sürece kimin geldiğini umursamadığını söylemişti. 

Recher, ‘‘İnsanlar, ‘Federal Konsey üyeleri bile translara karşı düşmanca ifadeler kullanabiliyorsa, ben de böyle yapabilirim’ diye düşünüyor’’ ifadelerini kullandı.

Geri Dön 19 Mayıs 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN