Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
24 Temmuz 2023 Pazartesi

Her dört kişiden biri ek iş yapıyor

Yapılan son ankete göre; İsviçre'de her dört kişiden biri, artan hayat pahalılığı nedeniyle ek iş yapıyor.

NZZ am Sonntag adına yapılan göre; ek iş yapma eğilimi, enflasyonun yaşam maliyetini artırması nedeniyle ortaya çıkıyor. Anket sonuçlarını değerlendiren uzmanlar, korona pandemisinin sona ermesinden bu yana ek gelir arayışına yönelik eğilimin, finansal belirsizlik ile birlikte genel olarak arttığı görüşünde.

Her dört kişiden biri ek iş yapıyor

Ankete katılanların yüzde 23'ü birden fazla iş yaptıklarını beyan etti. Federal İstatistik Ofisi'nin 2021 verilerine göre ise ülkede ek iş yapma oranı yüzde 8. NZZ am Sonntag, bu farkın bir kısmının birçok insanın resmi olmayan ikinci işlerini bildirmek istememesiyle açıklanabileceği kanaatinde.

Bununla birlikte, sendikalar da çoğu işçinin satın alma gücünün endişe verici düzeyde düştüğüne dikkat çekiyor. Anket sonuçlarına göre; halkın yüzde 58'i ay sonunda faturlarını ödemekte zorlanıyor.

İşverenler daha 'toz pembe' bakıyor

İsviçre İşverenler Birliği, insanların faturalarını ödemek için birden fazla işe ihtiyaç duyduğu fikrini reddetti. Bir sözcü, birçok işçinin ek görevler üstlendiğini, becerilerini geliştirdiğini, kariyerini hızlandırdığını veya istikrarlı bir gelirin sağladığı kendi işini kurduğunu öne sürdü.

Geri Dön 24 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN