Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Haziran 2024 Çarşamba

Her beş kişiden biri kaygı bozukluğu yaşıyor

Sanitas Sağlık Şirketi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, İsviçre'de her beş kişiden biri kaygı bozukluğu yaşıyor.

Her beş kişiden biri kaygı bozukluğu yaşıyor

Blick'in haberine göre, özellikle Z kuşağı bu konuda en fazla zorluk yaşayan grup. Araştırma, 18-29 yaş arasındakilerin yüzde 30'a yakınının toplumdaki en kaygılı kesim olduğunu gösteriyor. Buna karşılık, 60-74 yaş arasındakilerin yüzde 74'ü kaygılarıyla kendi başlarına mücadele edebildiklerini belirtiyor. Günlük rutinlerini sürdürebilenler, korkularla başa çıkmada daha başarılı olduklarını ifade ediyor.

Kadınlarda kaygı bozukluğu daha yüksek

Kadınlar arasında kaygı bozukluğu oranı yüzde 24 iken, erkeklerde bu oran yüzde 14. İsviçrelilerin en çok endişelendikleri konular arasında ailesini, işini, evini kaybetme korkusu, geleceğin belirsizliği, yalnızlık ve ölüm gibi korkular yer alıyor.

Geri Dön 19 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN