Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Ekim 2023 Çarşamba

Her 5 yaşlıdan 4'ü dolandırıcılık mağduru

Pro Senectute kuruluşu tarafından yapılan bir araştırmaya göre İsviçre’de 55 yaş ve üzerindekilerin yüzde 80’i en az bir kere dolandırıcılık olayıyla karşı karşıya kaldı.

Uzmanlar dolandırıcıların kaza gibi şok aramalarla yaşlı insanları hedef aldığını belirtti. Geçtiğimiz yıl söz konusu olaylarda yaşanan mali kayıpların 675 milyon İsviçre frangına yakın olduğu belirtildi. Oranların beş yıl önce yapılan bir araştırmaya göre üçte iki artığı belirtildi. Uzmanlar pandemi döneminden sonra artan dijitalleşmeye işaret ederek, siber suçların son beş yılda iki katına çıktığını hatırlattı. 

Yapılan araştırmalarda dolandırıcılık olaylarına maruz kalanların çoğunluğunun sahte aramalar hakkında bilgi sahibi olduğu ortaya çıktı. 

Geri Dön 04 Ekim 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN