Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Mart 2024 Perşembe

Her 14 kişiden 1’i nadir hastalıklardan muzdarip

İsviçre’de her 14 kişiden birinin nadir görülen hastalıklardan muzdarip olduğu ortaya çıktı.

Zürih Üniversitesi Hastanesi, nadir görülen hastalıklara yıllarca tanı koyulamadığını vurgulayarak, hastane bünyesinde söz konusu hastalar için bir bölümde hizmet verildiğini duyurdu. Bölümün kurucularından, Matthias Baumgartner, ilaç endüstrisinin nadir görülen hastalıklar üzerine çalışmalarının yetersiz olduğunu belirtti, "Şirketler para kazanmayacakları alanlarda yatırım ve araştırma yapmıyor" diye konuştu.

Baumgartner, nadir görülen hastalıklarda doğru teşhis koyulma süresinin ortalama 5 yıl olduğuna ve yüzde 95’inde ilaç tedavisinin kısıtlı olduğuna dikkat çekti. 

İsviçre genelinde 580 bin, Avrupa’da ise 30 milyon kişi nadir hastalıklardan muzdarip, bunların yüzde 80’inden fazlası genetik nedenlerden kaynaklanıyor. 

Geri Dön 07 Mart 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN