Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Mart 2023 Cuma

Haftada 35 saat çalışma denenecek

İsviçre'de Zürih kenti, belediye çalışanları için haftada 35 saatlik çalışma modelini deneyecek. Sağlık ve bakım hizmetlerinde çalışanlar, temizlik personeli, polis, ve nakliye işçileri pilot projeye katılacak. 

Projede, çalışma saatlerini azaltmanın çalışanların stres seviyesine ve iş-özel hayat dengesine etkisi gözlemlenecek. Belediye yönetimi, ayrıca işe işe gidiş gelişlerin azalmasıyla karbondioksit salınımını da düşürmek istiyor. 

Belediye meclis üyesi David Garcia Nuñez, aşırı stres ve tükenmişlikten muzdarip olan çalışan sayısının, daha önce hiç olmadığı kadar yüksek olduğunu hatırlatarak, "Acilen yavaşlamaya ihtiyacımız var" açıklamasında bulundu. Nuñez, "Haftada 35 saat çalışmayı Zürih gibi zengin bir şehir denemeyecekse kim deneyecek?" ifadelerini kullandı.

Geri Dön 17 Mart 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN