Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Haziran 2024 Perşembe

Göçmen karşıtı söylemler yeniden alevlendi

İsviçre'de göçün son 16 yılın zirvesine ulaşması, göçmen karşıtı tartışmaları yeniden alevlendirdi.

İsviçre Devlet Ekonomi Sekreterliği (Seco) tarafından yayımlanan verilere göre, 2023 yılında göç oranları son 16 yılın zirvesine çıkarak yeni bir rekor kırdı. Geçtiğimiz yıl Avrupa ülkelerinden İsviçre'ye göç eden kişi sayısı 68 bine yükseldi. Bu rakama, raporda belirtildiği gibi, dahil edilmedi.

Seco raporuna göre, göç oranlarının artmasında işgücü piyasasındaki talebin etkisi büyük. İşverenlerin özellikle AB ülkelerinden gelen göçmenleri tercih ettiği görülüyor. İsviçre'ye çalışmak için gelenlerin yüzde 21’i Almanya’dan, yüzde 11’i ise Fransa’dan göç etti. İtalya, İspanya, Polonya ve Romanya'dan gelenler de onları takip etti.

Bu raporların yayımlanmasıyla birlikte göçmen karşıtı tartışmalar yeniden alevlendi. Aşırı sağ partiler, göç nedeniyle barınma krizinin derinleştiğini ve ülkeye göçmen kotası getirilmesi gerektiğini savundu. Ancak göç uzmanı Budliger Artieda, İsviçre'nin yaşlanan bir nüfusa sahip olduğunu ve göçün sınırlandırılması halinde ülkenin ekonomik ve sosyal refah açısından bedel ödemek zorunda kalabileceğini vurguladı.

Geri Dön 27 Haziran 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN