Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
27 Eylül 2023 Çarşamba

Genel seçimlerde yapay zeka kullanımı kısmen kısıtlanacak

İsviçre'de ekim ayında gerçekleşecek genel seçimler öncesi yapay zeka kullanımına kısıtlama geldi. Özellikle rakipleri eleştiren içeriklerde yapay zeka kullanımı yasaklanacak.

İsviçre’de 22 Ekim tarihinde gerçekleşecek genel seçimlere yönelik kampanya sürecinde, 5 siyasi parti, yapay zeka kullanımının kuralları konusunda ortak bir tüzük belirledi. İsviçre Sosyal Demokrat Partisi, Merkez Partisi, Yeşiller Partisi, Liberal Yeşiller Partisi ve Protestan Partisi tarafından imzalanan metinde yapay zeka kullanımının açıkça beyan edilmesi konusunda uzlaşma sağlandı. Buna ek olarak rakiplere yönelik eleştirel içeriklerde, yapay zeka teknolojisinden faydalanmak yasaklandı. Karara gerekçe olarak, gerçeklerin çarpıtılabileceği, seçmenin manipüle edilebileceği gösterildi.

Tüzüğü imzalamayan Radikal Liberal Parti ise yapay zeka temelli olan ve sahte videolar üretilmesini sağlayan 'deepfake' gibi teknolojilerin yasaklanması gerektiğini savundu. 

İsviçre Halk Partisi ise konu hakkında herhangi bir taahhütte bulunmadı.

Geri Dön 27 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN