Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
14 Kasım 2023 Salı

FDP’li Müller: Eritrelileri gönderebileceğimiz bir ülke bulmalıyız

İsviçre'de FDP'li bir milletvekili, "Eritrelileri sınır dışı edebileceğimiz üçüncü bir ülke bulmalıyız" önerisinde bulundu.

Avrupa genelinde kayıt dışı sığınmacı sayısının artmasıyla birlikte sınır dışı tartışmaları da yeniden alevlendi. İsviçre’de FDP’li Damian Müller, artan Eritreli sayısına dikkat çekerek, "İsviçre’ye sığınma talebi reddedilen Eritrelileri sınır dışı edebileceğimiz üçüncü bir ülke bulalım" önerisinde bulundu.

"Sağı güçlendiren sahte çözümler"

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan İltica ve Göç Uzmanı Benjamin Schraven önerinin insan haklarına aykırı olacağını, finansal ve hukuk çerçevesinde gerçek bir çözüm getirmeyeceğini belirterek, “Bu söylemler, Avrupa’da aşırı sağın güçlenmesine neden olan sahte çözümlerdir" diye konuştu.

Benzer tartışma uzun bir süredir İngiltere’nin de gündemindeydi. İngiltere, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) kararına rağmen mültecileri, Ruanda’ya sınır dışı etmekte kararlı olduğunu duyurmuştu.

Geri Dön 14 Kasım 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN