Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Nisan 2024 Salı

Facebook’un sanal satış mağazasına karşı uyarı

İsviçre’de, sosyal medya platformu Facebook üzerinden yapılan sanal alışverişlere karşı uyarıda bulunuldu.

Facebook’un sanal satış mağazasına karşı uyarı

Marketplace olarak bilinen alım satım yapılan platformda dolandırıcılık olaylarının arttığı, hayali satışlar yapıldığı ve alıcıların farklı adreslere gönderildiği duyuruldu. SRF’nin haberine göre online satış yapan dolandırıcılar, alıcıları genellikle yaşlı insanların adreslerine yönlendiriyorlar. Çoğu zaman yaşlı insanların Facebook adresleri dahi olmuyor ve olayın ne olduğunu anlamak da zaman alıyor.

İsviçre polisi, Facebook üzerinden yapılmak istenen alışverişlerde paranın, ürünü teslim alacağınız adresten elden verilmesini tavsiye etti.

Olay diğer taraftan ülkede kimlik hırsızlığı şüphelerini de artırdı. Polis, siber saldırılarda bulunan korsan bir grubun kişilerin adres bilgilerini de ele geçirdiğinden şüphelendiğini açıkladı.

Geri Dön 16 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN