Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
27 Nisan 2023 Perşembe

Evsizler artıyor

İsviçre’de artan yaşam masrafları karşısında birçok insan evsizliğe sürükleniyor. Evsizlerin konaklaması için açılan acil durum barınakları, birçok şehirde kapasite sınırında. 

Başkent Bern’de, evsiz sayısının son yıllarda ikiye katlandığı tahmin ediliyor. Şehirde, evsizlerin kalabileceği birçok tesis var, bu tesislerde kilitli dolaplar, çamaşır makinesi, ve duş bulunuyor, ancak yer bulunamıyor. Basel ve Cenevre gibi diğer büyük şehirlerde de durum benzer. Gönüllüler, hükümetin bu konuda acilen adım atmaya çağırıyor.

Kuzeybatı İsviçre Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nden Sosyolog Jörg Dittman, yaşam maliyetlerindeki keskin artış ve konut piyasasındaki kıtlık nedeniyle yoksulların büyük bir baskı altında olduğu yorumunda bulundu. Dittman, ayrıca evsizlerin büyük bölümünün yabancı olduğunu belirtti, ve yabancı evsizlerin sayısının daha da artacağı öngörüsünde bulundu. 

Geri Dön 27 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN