Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Mayıs 2024 Cumartesi

Eurovision'ın galibi Nemo'dan 'üçüncü cinsiyet' çağrısı

İsviçreli şarkıcı Nemo Mettler, Eurovision Şarkı Yarışması'nı kazandıktan sonra ülkesini üçüncü cinsiyeti tanımaya çağırdı.

Eurovision'ın galibi Nemo'dan 'üçüncü cinsiyet' çağrısı

The Guardian'da yer alan habere göre, Nemo, yarışmayı kazandıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada "İsviçre'de üçüncü cinsiyet tanınmıyor. Bunu değiştirmemiz gerekiyor" ifadelerini kullandı. 24 yaşındaki şarkıcı, "Siyasetimizde de temsil edilmeye ihtiyacımız var. İnsanların görüldüklerini hissetmeleri gerçekten çok önemli" diye konuştu.

Nemo'nun açıklamaları, daha önce İsviçre hükûmetinin, ikili cinsiyet modelinin İsviçre toplumunda "güçlü bir şekilde yerleşik" olmaya devam ettiğini savunarak, resmi kayıtlarda üçüncü bir cinsiyet ya da cinsiyetsizlik seçeneğinin sunulmasına yönelik önerileri reddetmesinin ardından gündeme geldi.

Nemo, Eurovision'da söylediği "The Code" adlı şarkısıyla sanatçının cinsiyetler arasındaki "kodu" kırmaya yönelik kişisel yolculuğunu anlattı ve geniş kitlelerce benimsendi. Şarkıcı, kazandıktan sonra ilk kimi arayacağı sorusuna ise "İsviçre'nin Adalet Bakanı Beat Jans" şeklinde yanıt verdi.

Jans'ın sözcüsü, bakanın Nemo'ya gönderdiği bir kısa mesajda sözlerine yanıt verdiğini ve görüşmeye istekli olduğunu ifade etti. Her iki taraf da şu anda uygun bir tarih arayışında.

Geri Dön 18 Mayıs 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN