Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Eylül 2023 Cumartesi

Eski Özbekistan lideri Kerimov’un kızının banka hesabına el konuldu

İsviçre’de eski Özbekistan lideri İslam Kerimov’un kızı Gülnara Kerimova’nın 857 milyon dolarlık banka hesaplarına el konuldu.

Eski Özbekistan lideri Kerimov’un kızının banka hesabına el konuldu

Savcılık, Kerimova’nın rüşvet paralarını aklayan uluslararası bir suç şebekesinin yöneticisi olmakla suçlandığını duyurdu. İddianamede, soruşturmanın 2005-2013 yıllarını kapsadığı, bir Rus telekom firmasının Özbekistan kolunu işleten bir iş insanından da varlığından bahsedildi.

Gülnara Kerimova, Özbekistan’da, 2014'ten bu yana rüşvet, usülsüz telekominakasyon ihaleleri ve zimmetine para geçirme suçlamaları nedeniyle hapis yatıyor. Kerimova, babası İslam Kerimov'un iktidarda olduğu dönemde, ünlü bir mücevher markasının, televizyon kanalının da sahibiydi. Geçtiğimiz ağustos ayında, İngiltere’de Kerimova’ya ait, değeri 20 milyon sterlinin üzerinde 3 lüks mülke de el konulmuştu.

Kerimova’nın rüşvet şebekesine ilişkin Fransa, Norveç, Hollanda, ABD ve İnglitere'de de adli soruşturma yürütülmüştü.

Geri Dön 30 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN