Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
21 Eylül 2023 Perşembe

Engelli bireyler toplumdan dışlanmış hissediyor

Araştırmalara göre, İsviçre’de her 5 engelli bireyden 4’ü toplum tarafından dışlandığını hissediyor.

İsviçre’de Pro Infirmis tarafından hazırlanan Engellileri Topluma Dahil Etme Endeksi ülkede her 5 engelli bireyden 4’ünün hayatında en az bir kez kendisini dışlanmış hissettiğini ortaya koydu. Ülkede ilk kez yapılan araştırma, 2022 yılında özellikle siyaset, iş gücü piyasası gibi alanlarda engelli bireylerin dışlandığını gözler önüne serdi. 

Ankete katılanların üçte dördü engelli bireylerin siyasette yeterince temsil edilmediğini ve görmezden gelindiklerini belirtti. Her iki engelliden biri de iş piyasasındaki şansının düşük olduğunu, şirketlerin engelli bireyleri işe almak konusunda isteksiz olduğunu ifade etti. Katılımcıların üçte biri ise toplu taşıma araçlarında zorluk yaşadıklarını bildirdi. 

Araştırma, nüfusun yüzde 20’sini oluşturan engelli bireyler için bir eylem planı oluşturulması gerektiğini ortaya koydu. 

Geri Dön 21 Eylül 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN