Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Şubat 2024 Perşembe

Enflasyon yüzde 1,3’e geriledi

İsviçre’de, Ocak 2024 itibarıyla yıllık enflasyon yüzde 1,3’e geriledi. Rakamlar Aralık 2023’te yüzde 1,7 bandındaydı.

Enflasyondaki düşüş gıda fiyatlarına belirli ölçüde yansıdı. Meyve ve sebze fiyatları ortalama yüzde 6,3 oranında düştü. Ancak alkolsüz içecekler ortalama yüzde 4,4, maden suyu yüzde 4,5, kahve yüzde 3,7 oranında zamlandı. Ayçiçek ve zeytinyağı fiyatları ise bir ay içinde yüzde 10, taze balık ürünleri yüzde 3,6 artış gösterdi.

Konaklama sektöründe oda ve yurtiçi paket tatil fiyatları ise ortalama yüzde 10,6 yükseldi. Uçak bileti fiyatlarında ise geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 8,6 oranında bir düşüş beklendiği ifade edildi.

İsviçre’de geçtiğimiz ay giysi ve ayakkabılarda bir önceki aya göre yüzde 7,8 bir düşüş belirlendi. Kadın kışlık kaban ve ceketlerinde yüzde 15,8, erkeklerde yüzde 8 bir indirim kaydedildi. 

Isınma masrafları ise Aralık 2023’e göre yüzde 4,6 ucuzladı, akaryakıt fiyatları ise yüzde 1 oranında düştü. 

Geri Dön 15 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN