Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Haziran 2023 Cuma

Enflasyon savaştan beri en düşük seviyesinde

İsviçre’de enflasyon, mayıs ayında yüzde 2’ye inerek, Şubat 2022’de Rusya-Ukrayna savaşının başlamasından bu yana en düşük seviyesini gördü. 

Enflasyon, nisan ayında yüzde 2,6’ydı. 2023’ün başında ise, yüzde 3,4 ile zirve yapmıştı. İsviçre Merkez Bankası, yüzde 2’yi, olması gereken azami enflasyon seviyesi olarak görüyor. Bu nedenle Merkez Bankasının önümüzdeki haftalarda 25 baz puanlık faiz artırımına giderek faizi yüzde 1,5’e çıkarması bekleniyor.

İşsizlik yüzde 2'nin altında

İsviçre’de işsizlik oranı, son birkaç ayın ardından mayıs ayında da düşerek yüzde 2’nin altına indi. İşsizlik yardımı alanların sayısı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 10 azaldı. 

Geri Dön 09 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN