Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Eylül 2022 Perşembe

Enerji tüketimi yüzde 20 azaldı

İsviçre’de son iki ayda toplam enerji tüketimi yüzde 20 azaldı. Yine de kışın zor geçeceği ifade edildi.

İsviçre’de Federal Ekonomik Arz Ofisi’nin enerji bölümü başkanı Bastian Schwark, İsviçre’nin enerji tasarrufu konusunda doğru yolda olduğunu, ancak kışın rahat geçeceğinin garanti altında olmadığını açıkladı. 

İsviçre’nin toplam enerji tüketiminin son 2 ayda yüzde 20 azaldığını belirten Schwark, yine de kış soğuk geçerse işlerin zorlaşabileceğini dile getirdi. İsviçre, enerji ihtiyacının yaklaşık 80’ini yurt dışından ithal ediyor, doğalgaz ihtiyacının ise yüzde 70’ini Almanya’dan satın alıyor. Avrupa’nın Rus gazına alternatif olarak geliştirdiği kaynaklar, savaştan önce Kuzey Akım Boru Hattı’ndan tedarik edilen gazın ancak bir kısmını karşılayabiliyor.

Schwark, Almanya’da rezervlerin yüzde 90 dolu olmasının iyiye işaret olduğunu, ancak Almanya’nın sadece depodaki gazla kışı geçirmesinin mümkün olmadığını sözlerine ekledi. 

Geri Dön 22 Eylül 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN