Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Mayıs 2024 Cumartesi

Elektronik sigara yasağı gündemde

İsviçre Ulusal Konseyi, haziran ayında yeni Tütün Yasası tasarısını değerlendirecek. Tasarı kapsamında, tek kullanımlık elektronik sigaraların yasaklanması önerisi de ele alınacak.

Yeşiller ve Sol Partiler tarafından desteklenen önergeye, merkez sağ partiler karşı çıkıyor. Yeşiller Partili Christophe Clivaz, e-sigara tüketiminin gençler arasında hızla yayıldığını belirterek, milyonlarca mikroçip, pil ve elektronik parçanın tek kullanımlık üretildiğine ve sonrasında çöpe gittiğine dikkat çekti. Clivaz, "Yasağın acil olarak hayata geçirilmesi gerekiyor" dedi.

İsviçre Halk Partili (SVP) Erich Hess ise öneriyi 'otoriter solcuların yasakçı zihniyeti2 olarak nitelendirdi ve "Yasaklarla bir yere varamayız. Bu mantıkla, tek kullanımlık tükenmez kalemlerin de yasaklanması gerekir" dedi.

Eyaletler Meclisi, tek kullanımlık e-sigaraların belirli ölçüde yasaklanmasına sıcak bakarken genel bir yasağa karşı çıkıyor. Tek kullanımlık e-sigaralar, Avustralya, Birleşik Krallık ve Fransa dahil 34 ülkede yasaklandı.

Dünya Sağlık Örgütü, 2023 yılı sonunda e-sigara konusunda hükümetleri acilen harekete geçmeye çağırmıştı. Pek çok ülkede e-sigara satın almak için yasal asgari yaş sınırı gibi düzenlemeler bulunmuyor.

Geri Dön 25 Mayıs 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN