Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Nisan 2023 Perşembe

Elektronik oy verme dönemi

İsviçre’de Basel-Stadt, St. Gallen ve Thurgau kantonları, bir pilot proje kapsamında, 18 Haziran’da yapılacak halk oylamasında elektronik oylama sistemini test edecek.

E-oylama sistemi için hazırlanan platformu kamuoyuna sunan Swiss Post, en büyük önceliklerinin sistemin güvenli olmasını sağlamak olduğunu vurguladı. Bu üç kantonda, 18 Haziran’da yapılacak oylamada toplam 65 bin seçmen elektronik yolla oy verecek. Bu sayı, ülkedeki tüm seçmenlerin yaklaşık yüzde 1,2’sine karşılık geliyor.

Seçmenlere, tek kullanımlık bir oy kullanma kodu verilecek. Bu şekilde, elektronik olarak oy kullananların posta yoluyla ikinci kez oy vermesi engellenecek. 

Elektronik oylama sisteminin hedefi, yurt dışında yaşayan İsviçre vatandaşlarının ve fiziksel engel nedeniyle sandığa gitmekte zorlanan seçmenlerin oy kullanmasını kolaylaştırmak. Sistem, daha önce 2019 yılında test edilmiş, ancak güvenlik endişeleri nedeniyle hayata geçirilmemişti.

Geri Dön 20 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN