Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'dan Türkiye'ye vize kolaylığı sözü - 19 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Mart 2024 Cuma

Elektrikli bisikletlere hız düzenlemesi

İsviçre’de Nisan 2024’ten itibaren, elektrikli bisikletlerin hız göstergesine sahip olması gerekecek.

Elektrikli bisikletlere hız düzenlemesi

İsviçre Otomobil Kulübü (TCS) tarafından yapılan açıklamada, hız göstergesi olmayan bisiklet sürücülerine 20 franka kadar para cezası kesileceği bildirildi. Hız göstergesi mecburiyetinin yakın zamanda piyasaya sürülen e-bisikletler için geçerli olduğu, hâlihazırda kullanımda olanlar için son tarihin Nisan 2027 olduğu bildirildi. 

İsviçre’de kağıt formundaki mavi ehliyetlerin de 31 Ekim itibarıyla geçerliliğini kaybedeceği duyuruldu. Sürücülerin en kısa sürede, Nisan 2023’ten itibaren yenilenmeye başlanan kredi kartı formundaki ehliyetler için başvuruda bulunmaları istendi. Polisin, 1 Kasım'dan itibaren ceza kesme yetkisinin olduğu hatırlatıldı.

Ayrıca 1 Nisan'dan itibaren araçlara yönelik daha sıkı güvenlik standartları uygulanacak. Buna göre, yeni araçların bir kaza veri kayıt cihazı ve Avrupa onay standartlarında üretilen yeni sürüş destek sistemleri ile donatılması gerektiği belirtildi. Bu tür sistemler, yorgunluk veya dikkat dağınıklığı durumunda uyarı vermek, tehlike anında otomatik olarak fren yapmak veya geri giderken ve dönerken destek sağlamak amacıyla kullanılıyor.

Geri Dön 01 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN