Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
03 Aralık 2022 Cumartesi

Elektrikli araçlar yasaklanabilir

İsviçre’de enerji tasarrufu adına elektrikli araçlar yasaklanabilir. Eğer bu olursa, İsviçre elektrikli araçları yasaklayan ilk ülke olacak.

Kış aylarında elektrikte yüzde 70 oranında dışa bağımlı olan İsviçre, olası bir elektrik kıtlığı durumuna karşı sert önlemler almayı planlıyor. Eğer elektrik arzı kritik bir seviyeye inerse, İsviçre, elektrikli araçları yasaklayan ilk ülke olacak. 

Hükûmet, eğer enerji piyasasında gerilim artar ve Fransa ve Almanya İsviçre’ye yeterince elektrik ihraç edemezse, elektrikli otomobillerin sadece zorunlu durumlarda kullanılmasına izin verecek. Ayrıca özel haneler için çamaşır makinesinin en fazla 40 derecede çalıştırılması, buzdolaplarının 6 derecenin altında soğutulamaması, jakuzi ve saunaların yasaklanması gibi önlemler gündemde. Halkın bu önlemlere uyup uymadığının nasıl kontrol edileceğine dair ise bir açıklama yapılmadı. 

Geri Dön 03 Aralık 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN