Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Eylül 2023 Cuma

Ekonomi beklentilerin altında büyüyecek

İsviçre ekonomisinde bu yıl yüzde 1,3 ve gelecek yıl yüzde 1,7 oranında büyüme bekleniyor. Yani uzun vadeli büyüme beklentilerinin altında kalınacak.

İsviçre Devlet Ekonomi Sekreterliği (SECO) ülke ekonomisinde bu yıl yüzde 1,3 oranında büyüme beklendiğini duyurdu. Yayımlanan raporda, ekonominin, bu yıl ve önümüzdeki sene yüzde 1,7 ile uzun vadeli büyüme beklentilerinin altında kalacağı kaydedildi. Enflasyonun ise bu yılın sonuna kadar yüzde 2’nin üzerine çıkacağı, 2024’te ise yüzde 1,9 düzeyine ineceği öngörüldü. SECO'nun Ekonomi Politika Direktörlüğü Başkanı Eric Scheidegger, ülke ekonomisinde ciddi bir resesyon tehdidi olmadığını vurguladı.

Dünya ekonomisinde yaşanan durgunluğun İsviçre’yi de olumsuz etkilediği belirtildi, yerel üretime olan talebin düştüğü kaydedildi. Ayrıca İsviçre frangının dolar ve avro karşısında güçlü olması nedeniyle, yurtdışındaki ihracat ürünlerinin fiyatlarının yüksek kaldığı, artan maliyetler nedeniyle İsviçre’de tatilin yabancı turistler için cazip olmadığı belirtildi. 

Geri Dön 22 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN