Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Mart 2024 Cuma

Eczacılar ucuz muadil yerine pahalı ilaçları öneriyor

İsviçre'de yapılan bir araştırma, eczacıların, daha ucuz alternatifleri olmasına rağmen, hastalara daha pahalı ilaçlar önerdiğini ortaya koydu.

Eczacılar ucuz muadil yerine pahalı ilaçları öneriyor

İsviçre'nin Almanca konuşulan bölgelerinde yapılan bir araştırma, eczanelerin müşterilere genellikle pazarda bulunan daha ucuz alternatiflere rağmen daha pahalı ilaçları önerme eğiliminde olduğunu ortaya koydu. Araştırma kapsamında 30 eczanede gerçekleştirilen test konsültasyonlarında, müşterilere daha uygun fiyatlı seçeneklerin bulunmasına karşın, çoğunlukla daha yüksek maliyetli ilaçların tavsiye edildiği ve ekonomik alternatifler hakkında bilgi verilmediği gözlemlendi.

Bu durum, müşterilerin gereksiz yere daha fazla harcama yapmalarına yol açıyor. Araştırma, eczacıların mesleki uzmanlıklarını ve güvenilirliğini, tüketicilere pahalı ürünler satmak için istismar ettiğine dair işaretler sunuyor.

K-Tipp adlı tüketici derneği tarafından incelenen bir vakada, grip semptomları ile eczaneye başvuran bir kadının daha ekonomik çözümleri talep etmesine rağmen, sonuç olarak yüksek fiyatlı ilaçlarla evine döndüğü belirtiliyor.

Geri Dön 15 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN