Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
06 Eylül 2023 Çarşamba

Düzenli spor yapan çocuklar strese karşı daha dirençli

Basel Üniversitesi tarafından yapılan araştırma, fiziksel olarak aktif çocukların, stresli durumlarla daha iyi başa çıktıklarını tespit etti. 

Araştırmaya katılan çocukladan, çok kısa bir hazırlık süresinin ardından jüri önünde bazı soruları cevaplama, her hatada baştan başlamak zorunda oldukları bir matematik testi gibi stresli görevleri tamamlamaları istendi.

Günde yarım saatten fazla spor yapan çocukların, stresli bir iş yaparken daha az stres hormonu (kortizol) ürettikleri ve bu sayede daha az strese girdikleri tespit edildi.

Düzenli spor yapan çocukların spor sırasında da salgılanan kortizol hormonunu olumlu hislerle ilişkilendirdiğini, böylece stresli durumlarla daha kolay başa çıktıklarını dile getiren araştırmacılar, strese dayanıklı olmanın birçok psikolojik ve fiziksel hastalık riskini uzun vadeli olarak azalttığını vurguladı. 

Geri Dön 06 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN