Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Haziran 2024 Çarşamba

Doğum oranları son yılların en düşük seviyesine geriledi

İsviçre’de doğum oranları son yılların en düşük seviyesine geriledi. Federal İstatistik Dairesi'nin verilerine göre, geçtiğimiz yıl sadece 80 bin 24 bebek dünyaya geldi.

Bu, bir önceki yıla göre yüzde 2,8'lik bir düşüş anlamına geliyor. Demografi uzmanları, bu durumu tarihi bir düşüş olarak değerlendiriyor. Doğum oranlarındaki en sert düşüş, 30 yaş altındaki kadınlarda görüldü. Demografi Uzmanı Hendrik Budliger, İsviçre toplumunda aileye bakış açısının değiştiğini belirterek, kentlerde tek çocuklu veya çocuksuz ailelerin hızla arttığını ifade etti.

Budliger, eğitim sürelerinin uzamasıyla birlikte kadınların 30 yaşından sonra anne olmayı tercih ettiğini, ancak yaşla birlikte doğurganlık oranının düştüğünü vurguladı. Ayrıca, ailelere vergi indirimleri ve kreş bakım desteği gibi kolaylıklar sağlanması gerektiğini önerdi.

Birleşmiş Milletler raporlarına göre, dünya nüfusunun 2086'dan itibaren azalması bekleniyor.

Geri Dön 26 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN